DIŞ TİCARET Dünya için tohum

G.L.S. ve Polen Tohumculuk 2000’li yılların ortasından beri dış ticarete son derece önem vermiştir.  Özellikle kendi mısır ıslah programından çıkan elit ürün sayısının her geçen yıl artması, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yapılan pazarlama ve satış çalışmalarına yatırım yapılması firmamız için son derece motive edici olmuştur. 

Firmamız, Doğu Avrupa, Ukrayna, Rusya, Ortadoğu Ülkeleri, Kuzey Afrika, ve Amerika Birleşik Devletlerinde aktif olarak ürün geliştirme, pazarlama ve satış çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.  Her sene, FAO 350 – FAO 800 olgunluk grubu hibrit mısır çeşitlerini uygun pazarlarda denemelerini, tescil çalışmalarını ve kendi markası altında veya lisanslamak suretiyle satışını gerçekleştirmektedir.

Ticaret yaptığımız ülkelerde Türkiye’de olduğu gibi öncelikli olarak “ÖNCE GÜVEN” anlayışını, 21. Yüzyıl pazarlama anlayışına uygun bir şekilde, prensiplerimizin ilk sırasına koyduk. Karşılıklı kazanmaya, pazarlama zincirinin her halkasında önem verdik. Her zaman için Müşteri memnuniyetini, ticari kazanç hedefinin üzerine koyduk. Müşteri memnuniyeti yaratmayan satışların, bizim için sadece kayıp satışlar olduğunu hiç unutmadık. Satış kaygısıyla yanlış önerilerde bulunmaktansa, satmamayı tercih ettik. Ticari söz ve prensiplerimize, sonuna kadar sadık kalmaya özen gösterdik.

Firmamız, 2016 yılında, kendi markasıyla ve kendi Islah Programından çıkmış ürünlerini yurtiçi pazarın yanı sıra, 10 tane farklı ülkeye ticari olarak, bu ülkelere ilave olarak da 8 ülkeye daha deneme amaçlı ihracatını gerçekleştirmiştir. Gelecek yıllarda da farklı ülke pazarlarına girmek için gerekli çalışmalara özenle devam edilecektir.

Dış Ticaret Sorumluları – İletişim Bilgileri

Efe Kutay

Uluslararası Ticaret Müdürü
Bölge: A.B.D., Avrupa
Telefon: +90 532 746 56 44
Mail: [email protected]

Dr. Mehmet Özüstün

Uluslararası Ticaret Müdürü
Bölge: Ortadoğu, Asya, Afrika
Telefon: +90 532  650 00 80
Mail: [email protected]